Koele kelder slim inrichten

Tip • 25 januari 2024

Dit is waar ik al bijna tien jaar naar uitgekeken heb … Van chaos naar orde … We hebben onze kelder aangepakt!

Verspreid over een paar maanden hebben we in totaal een kleine week in onze kelder geklust om er vijf handige voorraadkasten te bouwen voor de spullen en voorraad die we hebben.

Ik weet het, soms ben ik een rare, maar dit is dus een opknapbeurt waar ik na jaren van verbouwing enorm blij van word …

(Misschien een beetje achtergrond: In 2013 kochten we een huis dat we zelf flink verbouwden. De tijd had er stilgestaan vanaf de jaren 60 en op plekken zelfs de jaren 30. Alles was verouderd).

Kelder duurzaam verbouwen

Onze kelder stond altijd vol met alles wat er wel en niet thuishoorde. Soms kon je er nauwelijks doorheen lopen, laat staan wat terugvinden. Maar nu is er dus orde :)

Mr Clooney was zo goed dat hij uit zichzelf op zoek was gegaan naar tweedehands bouwmateriaal voor deze klus.

Op Marktplaats vond hij voor weinig geld stevige platen van Trespa die van zichzelf al glad afgewerkt zijn. Het zijn de losse platen van oude bureaus van de Belastingdienst die we nu dus een nieuwe bestemming hebben gegeven.

Zo blij mee!

Nu is de kelder een plek waar:

  1. We meer groenten, fruit en andere voorraad koel kunnen bewaren. Richt zelf ook een koele plek in voor het bewaren van voedsel en zet bijvoorbeeld een kastje in je schuur of op het balkon. Zo heb je geen tweede koelkast nodig en bespaar je elk jaar 50 euro. Of check dit ezelsbruggetje: Wat houd je wel/niet langer goed in de koelkast?
  2. We overzicht hebben waardoor we beter weten wat we allemaal in huis hebben en we spullen ook gemakkelijker vinden in de rekken. Dit maakt het gemakkelijker om spullen op te gebruiken en voorkomt dubbel kopen, weggooien en verspilling.
  3. We elke dag blij van worden wanneer ik naar de kelder loop en een wasje te draaien heb. De droger deed alleen dienst als opbergplek van de voorraad wc-rollen en hebben we verkocht aan iemand die wel een droger gebruikt.
  4. We een aparte plek hebben ingericht voor recycling en hergebruik. Met een aparte tas ‘voor de weggeefkast’, een hoek met lege doosjes en papier ‘voor verzending en inpakken’, een tas ‘voor oud textiel’ en natuurlijk een plek voor lege flessen, oud papier en PBD-afval zoals plastic.
  5. We hebben bovenin de kelder ook een aparte prullenbak staan ‘voor van alles kleins’. Daar doen we klein afval in wat je even snel kwijt wilt, zoals een chocoladewikkel met aluminiumfolie of een plastic dop. Afval: Wat hoort in welke bak? Eens in de zo veel tijd ga ik daar doorheen en zorg ik ervoor dat we ook dit kleine afval goed scheiden.

En jij? Heb jij een fijne kelder? Of wil je met me delen wat je pas nog ‘duurzaam’ hebt gedaan? Je mag van alles aan me vragen of met me delen.

Ik vind het leuk als je me een berichtje terugstuurt dan antwoord ik je binnenkort.

Liefs, Anke